perekaart
5332 5335 (09:00-16:00)
info@perekaart.ee

Korduma kippuvad küsimused

Kes saab Perekaarti tellida?

Perekaarti saab taotleda leibkond, kus kasvab vähemalt kolm last/noort vanuses kuni 26 aastat (k.a). Noor vanuses 19-26 aastat peab õppima täiskoormusel.

Kas igale perele väljastatakse üks Perekaart?

Igale perele väljastatakse üks kaart. Soovi korral saab taotleda lisakaardi kas teisele lapsevanemale või noorele alates 15 aastat.

Kust Perekaarti saab tellida?

Taotlemiseks tuleb teil minna lehele www.perekaart.ee

Kes Perekaarti kasutada võivad?

Kaart väljastatakse pere esindajale ja vaid kaardile märgitud isikud on õigustatud seda kasutama. Kaarti kasutades võtke alati isikut tõendav dokument kaasa.

Millal Perekaart kohale jõuab?

Kaart jõuab kohale hiljemalt 10 tööpäeva jooksul alates hetkest, kui Eesti Lasterikaste Perede Liit on taotluse kinnitanud.

Kui kaua Perekaart kehtib?

Kaart kehtib alates väljastamisest üks või kaks aastat, kehtivusaega arvestatakse kalendrikuu täpsusega.

Kuskohast ma kaardi kätte saan?

Kaart saadetakse tavapostiga taotleja poolt märgitud aadressile või taotleja poolt valitud pakiautomaati. Kaardi saatmise kulu maksab taotleja.

Kas pean oma Perekaardi tagastama, kui minu pere koosseisus ei ole enam  kolm last?

Kuigi teie pere lapsed on vahepeal lõpetanud kooli, asunud tööle vm,  saate kaarti kasutada kuni selle kehtivusaja lõpuni. Juhul kui kaardi kehtivusaja lõppedes teie peres ei ole enam 3 noort, uut kaarti te taotleda ei saa.

Kuidas saab Eesti Lasterikaste Perede Liidu liikmeks astuda?

Selleks tuleb teil ühendust võtta oma piirkonna või maakonna organisatsiooni esindajaga. Vajalikud kontaktid leiate kodulehelt www.lasterikkad.ee. Täpsustage esindajaga liikmemaksu suurus, täitke liitumisavaldus ning pärast seda oletegi oma perega Eesti Lasterikaste Perede Liidu liige.