perekaart
5332 5335 (09:00-16:00)
info@perekaart.ee
Suurupi tuletornid

Mis maksab?

Tavahind Perekaardiga Soodustus
Suurupi ülemine tuletorn 15€ Perekaart = Perepilet pere
Suurupi alumine tuletorn 15€ Perekaart = Perepilet pere
Kahe tuletorni ühispilet 25€ Perekaart = Perepilet pere

Avatud 1.05-30.09; K-P 12:00- 18:00, E-T - suletud. Ülejäänud aegadel ainult gruppidele ja kokkuleppel tuletorni perenaisega. Suurupi ülemist tuletorni saab külastada eelneval kokkuleppel ka õhtuti, et nautida imelist päikeseloojangut.


Perepilet=Perekaart s.t. kõik kaardile märgitud liikmed saavad perepiletiga sisse.


Soodustuse kohta lähemalt

Paekivist silindrikujuline ülemine tuletorn rajati 1760, et  laevadel oleks võimalik Naissaare ja Suurupi vahele tormivarju minna, Suurupi ülemine tuletorn on vanim töötav tuletorn Mandri-Eestis. Tuletorn on 22 m kõrge, 63 meetri kõrguselt üle merepinna asuvalt vaaaterõdult avaneb imeline vaade Tallinna ja Lohusalu lahele.

Puidust neljatahulise tüvipüramiidi kujuline viilkatusega tuletorn valmis 1859. aastal. Suurupi alumine tuletorn on vanim töötav puittuletorn Põhja-Euroopas ja kuulub The International Association of Marine Aids to Navigation and Lighthouse Authorities (IALA) 100 väärtuslikuma töös oleva ajaloolise tuletorni hulka.


Suurupi tuletornid ja linnakud on kultuurimälestisena riikliku kaitse all. Tuletornid moodustavad liitsihi, mis juhatab teed Tallinna sadamatesse.


Jooksev info Suurupi tuletornides toimuvatest sündmustest on kõige paremini leitav siit: https://www.facebook.com/SuurupiSelts/. Põhiinfo ja ajalugu on leitav kodulehelt www.suurupi.ee


 


Kontaktid

Kuidas tulla?

Suurupi ülemine tuletorn

Suurupi 76907

Harju maakond

Avatud

K,N,R,L,P 12:00-18:00
E,T SULETUD

Klienditeenindus

Telefon: 5333 5617

E-mail: lighthouse@suurupi.ee

Koduleht: www.suurupi.ee/

Tutvu teiste soodustustega