perekaart
5332 5335 (09:00-16:00)
[email protected]
Maarjamäe loss

Mis maksab?

Tavahind Perekaardiga Soodustus
Perepilet (lapsevanemad + alaealised lapsed) 16.00 € 12.00 € -25%
Perepilet 16€ Perekaart = Perepilet pere

12€ perepileti hind kehtib siis, kui Maarjamäe lossi külastades on kaasas lapsevanemad ja alaealised lapsed.  


Perepilet=Perekaart (16€) - kui perekonnaga on kaasas ka 18-26- aastased Perekaardile kantud noored. 


Soodustuse kohta lähemalt

Koht, mida tunneme praegu Maarjamäe nime all, oli sajandeid üks paljudest suvituskohtadest Tallinnas. Toona kutsuti paika Strietbergiks (või Streitberg, eesti k Riiumägi) ja sinna asutas ilmselt esimese väikese suvemõisa raehärra ja Mustpeade vennaskonna liige Christian von Geldern 17. sajandi lõpuaastatel.


Maarjamäe lossis on kolm püsinäitust:
Näitus „Minu vaba riik“ viib külastaja retkele läbi saja aasta, Eesti Vabariigi sünnist tänapäevani. Olulisemad sündmused ja tehtud valikud avanevad nii mälestuskildude, esemete, filmikaadrite kui ka näituseruumides valitsevate meeleolude kaudu. 
Käed külge tegevuste kaudu on külastajal võimalik igast ajaperioodist ka ise osa saada. Nii saab proovida, mis tunne võis olla Endla teatri rõdul iseseisvusmanifesti lugedes, sõita jalgrattaga minevikus, teha väike tantsutiir, seista Balti ketis ja veel nii mõndagi. Esmamulje saad SIIT!


Nõukoguaegsete monumentide välinäitus - Eesti Ajaloomuuseum on viimase aastakümne jooksul kogunud nõukogudeaegseid monumente eesmärgiga kujundada Maarjamäe lossi parki väliekspositsioon, mis tutvustab üht perioodi siinsest minevikuloost. Mitmed monumendid on kunstiliselt kõrgel tasemel ning väärivad säilitamist ka kunstiajaloolisest aspektist. Siiski kõnelevad nad paljude jaoks valusast perioodist, mil Eesti Vabariik oli okupeeritud ning sündmustest, mida mäletada on raske. Väljapanek on kujundatud Maarjamäe lossi taga asuvale platsile ühe osana uuest muuseumipargist.


 


Kontaktid

Kuidas tulla?

Maarjamäe loss
Pirita tee 56
Tallinna linn 10127
Harju maakond

Avatud

E,T,K,N,R,L,P 10:00-18:00

Klienditeenindus

Telefon: +372 696 8660

E-mail: [email protected]

Koduleht: www.ajaloomuuseum.ee

Tutvu teiste soodustustega