perekaart
5332 5335 (09:00-16:00)
info@perekaart.ee
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Mis maksab?

Tavahind Perekaardiga Soodustus
Perepilet (lapsevanemad + alaealised lapsed) 12.00 € 10.00 € -17%
Perepilet 12€ Perekaart = Perepilet pere

10€ perepileti hind kehtib siis, kui Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumit külastades on kaasas lapsevanemad ja alaealised lapsed.  Perepilet=Perekaart (12€) - kui perekonnaga on kaasas ka 18-26- aastased Perekaardile kantud noored. 


 


Soodustuse kohta lähemalt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum sai alguse eesti helilooja ja organisti Peeter Süda pärandi kogumisega seotud liikumisest, mis registreeriti ametlikult 22. märtsil 1924. Teatrikogude aluseks on näitleja Heino Vaksi pärand. 1937. aastal loodud Teatrimuuseumi Ühing liitus Muusikamuuseumiga 1941. aastal. 1. veebruaril 2019 ühines Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum Eesti Ajaloomuuseumiga ning moodustati SA Eesti Ajaloomuuseum.


Muusikariistade kolimine mai 1933
Esimeseks muuseumi asukohaks Peeter Süda koguga oli Kadrioru loss, tolleaegse Tallinna Eesti Muuseumi (tänase Eesti Kunstimuuseumi) ruumid. 1. märtsil 1934 avati muuseum praeguses Müürivahe 12 hoones (ehk algselt Tallinna Konservatooriumi ruumides, Assauwe tornis). Muuseum asub Tallinna vanalinnas ja paikneb ajaloolise linnamüüri ja Assauwe kaitsetorniga seotud hoones. Assauwe torn rajati aastail 1370-80. Lisaks on muuseumil sisehoov - Karjase hoov.


Muuseum on helilooja Heino Elleri autoriõiguse kandja ja annab välja helilooja nimelist preemiat. Rahvamuusika koguja, populariseerija ja organisaator August Pulst (1889 – 1977) on kirjutanud: ”Kui üteldakse, et eesti rahvas on ennast vabaks laulnud, siis on õige ka ütelda - Muusikamuuseumi uksed on lahti laulnud ja mänginud meie rahvalaulikud ja pillimehed. See au neile ka jääb tõeliselt.”


Muuseumil on filiaal - eesti lavastaja ja näitleja Andres Särevi (1902-1970) nimeline Särevi Teatrituba. 


Muuseumi püsinäitus kannab pealkirja „Lood ja laulud“, sest esitame läbi teatri ja muusika lugusid, mis kuuluvad Eesti kirjandusklassikasse ja laule, mis on iga eestlase repertuaaris. Lugudel ja lauludel on kõikides kultuurides oluline roll. Lood ja laulud iseloomustavad inimesi ja ümbritsevat keskkonda ning hoiavad ühismälu. Lugudes ja lauludes avaldub rahvuse ja kultuuri eripära, aga ka sarnasus teiste rahvaste mütoloogia, ajaloo ning argieluga. Nende lugude ja laulude kaudu tutvustame Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogusid ning oma maa ajalugu, milles on oluline koht nii muusikal kui ka teatril. Muuseum muutub selle läbi veelgi mitmekesisemaks keskkonnaks, kus oma loomulikul viisil lõimuvad eesti teater ja muusika ajalukku.  


Muuseumi ekspositsioon on eesti ja inglise keeles. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ekspositsiooniga saad tutvuda vene ja soome keeles tahvelarvutite abil. 


 


Kontaktid

Kuidas tulla?

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12
Tallinna linn 10146
Harju maakond

Avatud

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00. Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00. Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist.

Klienditeenindus

Telefon: 6442 132

E-mail: info@tmm.ee

Koduleht: www.ajaloomuuseum.ee

Tutvu teiste soodustustega