perekaart
5332 5335 (09:00-16:00)
info@perekaart.ee

Kolme lapse ema 7 soovitust rõõmsamaks eluks

Mari Talvik on sportlik, töökas ja positiivse meelega naisterahvas, kellelt on nii mõndagi õppida.


31. mail lõppes 3 kuud kestnud kaalulangetuse väljakutse koostöös Fitlapiga. Loodame, et kõik osalejad said väljakutselt kaasa mõnusa rütmi ja soovi ka edaspidi tervislikuma eluviisiga jätkata. Siinkohal jagame positiivsusest pakatava kolme väikelapse ema Mari mõtteid aktiivne olemisest ning elust üldiselt.

 

2018. aastal, seitse kuud peale esimese lapse sündi, otsustas Mari hakata jälgima Fitlapi toitumiskava ning võtta osa Hers ajakirja BeFit konkursist. Selleks lõi ta ka eraldi Instagrami konto, mis tänasel päeval kannab nime befit2020mari.

„Alguses oli raske - esimesed trennid peale sünnitust oli väga kurb end treeningsaalis peeglist näha. Jah, muidugi, olin küll hiljuti sünnitanud ning keha oli väga suure muutuse läbi teinud, kuid sellegipoolest rõhus teadmine, et ees on pikk teekond.“ Meenutab Mari, kes on aegade jooksul nii mitmeski kaalulangetusgrupist tuge ja jõudu leidnud, treeningutega taasalustamist. „Siis aga mõtlesin perele ja lastele ning hakkasin tegutsema,“ lisab ta, sest perele heaks eeskujuks olemine on tema üks suurimaid eesmärke elus. Kui naine on endaga rahul, siis on ta õnnelik ning kui pereema on õnnelik, peegeldub see kindlasti kogu pere elus.

Samas ei saa endaga rahulolu ja sõber olemist päris tulevikku lükata, sest siis on oht, et saavutatud eesmärkide asemele tekivad sujuvalt uued ning rahulolu otsimine muutub enese piitsutamiseks.

Mari meenutab kaalulangetusteekonna algusaegu: „Kõige suurem oli soov enda välimust parandada. Soovisin kaalu kaotada ning paremas vormis olla. Kuigi olen kogu elu aktiivne olnud, ei ole ma kunagi olnud tänapäeva mõistes “peenike”. Seetõttu olen alati oma peas minapildiga põhjalikult hädas olnud. Ka noorena motiveeris mind jooksmas käima soov olla sale, nagu teised."

"Mõtlesin kogu aeg, et kui saan kõhnemaks, siis olen ilus ja seega ka armastust väärt. Hiljem olen hakanud mõistma, et see võrdlus oli väga vale. Paraku läks nooruses palju energiat sellele, et kellelegi teisele meeldida. See on tagantjärele mõeldes tegelikult päris kohutav ja kahjuks üsna levinud.“

Kui Marilt küsida, millist nõu ta annaks viie aasta tagusele iseendale, vastabki ta:

„Oluline on, et sa meeldid iseendale ja armastad esmalt iseennast. Et su enda tass on täidetud, enne kui suundud kedagi teist aitama või toetama või endast midagi andma. Ära võta teiste inimeste arvamusi südamesse, sest need on vaid nende arvamused, mitte tõesed faktid sinu kohta.“

Trenni sõidab Mari 3-4 korda nädalas oma elukohast ca 20 kilomeetri kaugusele MyFitness spordiklubisse, mis on ka Perekaardi partnerite nimekirjas. Kuidas see pere ning täiskohaga töö kõrvalt võimalik on? „Vanemad peavad olema head logistikud. Ajaplaneerimise oskused, päevakava, rutiin, süsteem on võtmesõnad.“ Lisaks loomulikult ka paarisuhtes teineteise igakülgne toetamine. „Õnnelikud ja terved vanemad suudavad oma lastele olla kindlasti paremad vanemad. Omavaheline koostöö ja suhtlus ning oma soovide ja eesmärkide väljendamine on väga oluline.“

Mari 7 õnneliku elu soovitust:

1) Kui soovid hinges midagi teha, kuid julgust pole ning mõtled, et “Ah mis mina…”, siis mõtle hoopis “JAH! Just mina!” Mõttel on väga suur jõud. Kui sa sisendad endale positiivse sõnumi, et oled tugev, võimekas, julge, tark, osav, siis seda sa oledki!

2) Söö hommikusööki!

3) Vali toidud, mis sind rõõmsaks teevad!

4) Kasuta alati võimalust liikuda õues!

5) Naudi perega koosolemise aega. Tunne rõõmu nende edusammudest ja oskustest. Pere annab energiat!

6) Kuskilt on meelde jäänud vahva ütlus: “Muretsemine on nagu kiiktooliga kiikumine. See pakub sulle tegevust, aga ei vii mitte kuhugi.” Seega - vähem muretsemist ja stressamist!

7) Tegutse! Inimesed kipuvad jääma ootama hetke, mil inspiratsioon neid tabab, kuid seda võib ootama jäädagi. Mulle meeldib Mark Mansoni “tee midagi” printsiip: Tegevus -> Inspiratsioon -> Motivatsioon. Ehk siis - tegutsedes hakkabki energia liikuma, tekivad uued mõtted ning laed end motivatsiooniga, et edasi tegutseda.

Meie lood