perekaart
5332 5335 (09:00-16:00)
info@perekaart.ee

Suurperede liit kinkis Liisa Pakostale perekaardi

Täna andis Eesti Lasterikaste Perede Liit esimese uuenenud perekaardi pidulikult üle võrdõigusvolinikule ja viie lapse emale Liisa Pakostale.


Täna andis Eesti Lasterikaste Perede Liit esimese uuenenud perekaardi pidulikult üle võrdõigusvolinikule ja viie lapse emale Liisa Pakostale. Võrdõigusvoliniku kantseleis aset leidnud ürituse käigus arutati peamisi Eesti suurperesid puudutavaid murekohti ning võimalusi perede toetamiseks.

Eesti Lasterikaste Perede Liit laiendas novembri teisest nädalast perekaardi saajate ringi ja soodustusi. MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on perekaart kõikidele Eesti lasterikastele peredele äärmiselt oluline. “Kui varem said kaarti taotleda vaid organisatsiooni liikmespered, siis nüüdsest võimaldame seda kõikidele Eesti suurperedele, kes on meie suurim väärtus ning keda igal sammul hinnata ja toetada,” kinnitas Aage tuleks Õunap.

“Esimese uuenenud perekaardi otsustasime kinkida just võrdõigusvolinikule Liisa Pakostale, kellel kasvab peres viis last. Perekaart on ainult üks osa meie tööst. Usume, et võrdõigusvolinik saab palju ära teha lasterikaste perede toetamiseks ja väärtustamiseks,” kinnitas Õunap.

Koos arutleti selle üle, millised on tänapäeva Eestis lasterikaste perede vanemate mured, eneseteostuse ja töövõimalused ning laste ligipääs haridusele. „Täna on oluline tegeleda lasteaia- ja lastehoiukohtadega, mis võimaldaks lasterikka pere vanematel tööl käia, puudega lapsega perede murede ning võimalustega teenuste kättesaadavuse parandamisega. Üks meede, mis aitab parandada teenuste kättesaadavust lasterikastele peredele, on liidu välja töötatud perekaart,” rõhutas Pakosta.

Hetkel on perekaardi kasutajaid Eestis kokku juba üle 1600. Kõige rohkem perekaarte on väljastatud Harjumaale ja Pärnumaale, kus kasutab perekaarti pea 250 suurperet või selle liiget ning Lääne-Virumaale, kus on kaardikasutajaid ligi 200. 

Oktoobrikuus liitus perekaardi partnerite ringiga 16 uut ettevõtet ja teenusepakkujat ning lähiajal plaanib perekaardiga liituda veel ligi 40.

Meie lood